Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Szkoła Podstawowa nr 1 w Sianowie
Start Aktualności Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny PDF  Array Drukuj Array  Email

,,Wiosna, mity, pieniądze”

Pod tym hasłem uczniowie naszej szkoły obchodzili 21.03.2013 r. coroczne święto pod patronem bogów olimpijskich - WIOSNA NA OLIMPIE.  Całość rozpoczęła piosenka najmłodszych dzieci zerówkowiczów, która zapowiedziała przyjście Pani Wiosny. Następnie uczniowie udali się do sal, gdzie nauczyciele przygotowali im zadania prosto z Olimpii. Uczestnicy zmagali się między innymi z zadaniami matematycznymi, których bohaterem był sam władca Zeus, rozwiązywali krzyżówki mitologiczne, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych dotyczących mitów, czy opisywali i malowali jakieś bóstwo.
Po tych konkurencjach przyszedł czas na zaprojektowanie olimpijskiej monety.  Uczniowie wszystkich klas stanęli na wysokości zadania, o czym może świadczyć fakt, że każda moneta otrzymała od jury maksymalną ilość punktów. Po podsumowaniu wszystkich zadań okazało się, że wygrała klasa 1. Drugie miejsce przypadło w udziale klasie 3, a trzecie klasie 2. Wśród zabawy i śmiechu wszyscy uczestnicy potyczek mitologicznych otrzymali słodki upominek zapowiadający nadejście wiosny. Niestety, tylko tej kalendarzowej. Nad całą imprezą czuwały organizatorki I. Leśnicka i D. Spychalska, jednak wszyscy nauczyciele i wychowawcy czynnie przyczynili się do jej sprawnego przebiegu.

Zuzia Rębas w oparciu o tekst pani Iwony Leśnickiej

 

 
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 1 w Sianowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla themes
Joomla themes created by Lonex.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość